Jak pozbyć się cellulitu – czy ocet jabłkowy pomoże?

Cellulit to coś o czym wolelibyśmy nie wiedzieć. Skuteczna walka ze skórką pomarańczy przyprawia o zawrót głowy wiele osób na całym świecie. Wśród domowych sposobów, które są w stanie pomóc wiele osób wymienia ocet jabłkowy, zmianę nawyków żywieniowych czy specjalne ćwiczenia anty-cellulitowe. Czy faktycznie stosują proste sposoby jesteśmy w stanie pozbyć się cellulitu w miesiąc lub dwa?

Skąd bierze się cellulit na naszym ciele?

Cellulit zwany skórką pomarańczy to nie tylko problem osób otyłych – szczególnie dokuczliwy jest dla relatywnie szczupłych kobiet, które któregoś dnia zauważają, że ich uda czy pośladki nie wyglądają tak jak dawniej. Cellulit ma to do siebie, że im jest go więcej, tym trudniej skutecznie go zwalczyć. Mimo, że czasem dotyka osób szczupłych to obiektywnie rzecz biorąc jest on bezpośrednio powiązany z tkanką tłuszczową- jeśli tyjemy nasz cellulit robi się większy a nogi i pośladki wyglądają coraz gorzej.

Cellulit to nic innego jak nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które objawia się pomarszczeniem skóry. Niestety efekt wizualny to nie jest największy problem tej przypadłości. Grudki tłuszczu wytwarzają pomiędzy sobą pustą przestrzeń, które nabierają wody , produktów przemiany materii. Często prowadzi to do powstania obrzęków, które z kolei powodują problemy z ukrwieniem.

Do bezpośrednich przyczyn tworzenia się cellulitu zaliczamy między innymi:

  • problemy z krążeniem,
  • nadmierne spożywanie cukru i soli,
  • brak ruchu,
  • palenie papierosów.

Ogromne znaczenie ma tu dieta – wieloletnie zaniedbania sprawiają, że cellulit odkłada się na naszych udach – jeśli nie zareagujemy szybko problem tylko się pogłębi.

Domowe sposoby czy drogie zabiegi czyli jak pozbyć się cellulitu?

Wiele osób widząc u siebie problem wybiera drogę na skróty – czy drogie kremy i zabiegi pielęgnacyjne są w stanie przyspieszyć efekty? Musisz wiedzieć, że cellulit może przybrać 2 postacie:

  • Cellulitu wodnego – powstaje na skutek zaburzenia krążenia krwi i limfy w tkankach. W efekcie w organizmie zatrzymuje się woda, siada nam mikrokrążenie, komórki są niedokrwione i niedotlenione, buntują się i zaczynają gromadzić toksyny. Efektem są nierówności na skórze, widoczne dobrze gdy ściśniemy skórę dłońmi,
  • Cellulitu tłuszczowego – powstaje na skutek odkładania się w tkankach i skórze kwasów tłuszczowych, które przeradzają się w trójglicerydy. Powinny one zostać z organizmu wydalone, jednak gdy tak się nie dzieje – odkładają się w komórkach i tworzą cellulit. W efekcie na skórze powstają nierówności, grudki i wgłębienia. Często też ten typ cellulitu bywa bolesny.

Jak z nimi walczyć? Przede wszystkim trzeba się przygotować na długą mozolną i dość czasochłonną walkę. Aby ją wygrać trzeba zaatakować zarówno od zewnątrz jak i od środka. Czas jest naszym sprzymierzeńcem, wytrwałość na pewno się opłaci i już po miesiącu zobaczymy pierwsze rezultaty.

leczenie cellulitu octem jabłkowym może być skuteczne
Ocet jabłkowy – skuteczna mikstura na cellulit?

Pamiętajcie, że nic samo się nie zrobi i nie ma magicznego kremu czy tabletek. Pocieszający może być fakt, że nasz tryb życia zmieni się na dużo dużo lepszy. Odnośnie cellulitu limfatycznego na pewno należy wprowadzić treningi kardio, który może zdecydowanie poprawić efekty i zapewnić szybszą poprawę.

Jakie domowe sposoby zastosować, by pozbyć się cellulitu?

  • zmień nawyki żywieniowe – eliminuj cukier i sól, zamień białe pieczywo i ryż na swoje pełnoziarniste odpowiedniki. Unikaj fast foodów, zadbaj o zdrową, chudą i łatwostrawną dietę,
  • zmień styl życia – zacznij się ruszać, zorganizuj masaże, peeling czy okłady z octu jabłkowego, który można wyprodukować we własnym zakresie – długie spacery, jogging, skakanka – musisz się z nimi polubić!

Tutaj nie ma magicznych metod – takie proste zmiany wspomagane naturalnymi specyfikami takimi jak ocet jabłkowy sprawią, że cellulit zacznie systematycznie znikać a nasza skóra zyska młody, gładki wygląd – efekty nie przyjdą jednak w tydzień, dwa, nie spodziewaj się ich również za miesiąc – to będzie długi proces, który musisz zapoczątkować zmianami w swoim stylu życia i odżywiania.

Ocet jabłkowy na cellulit – okłady i picie

Coraz więcej osób uważa ocet jabłkowy jako doskonały lek na cellulit – stosowany jest zarówno w formie okładów(zewnętrznie) jak również jako doskonała mikstura na odchudzanie(wewnętrznie). Czy ocet jabłkowy faktycznie zwalcza cellulit?

Bez wątpienia pomaga schudnąć, nie można się jednak spodziewać po jego stosowaniu spektakularnych rezultatów – to wspomagacz, który stosowany regularnie jest w stanie przyspieszyć metabolizm i poprawić efekty – nie jest to jednak magiczna tabletka, która w tydzień rozprawi się z cellulitem.

Ocet jabłkowy to prosty w produkcji napój powstający z jabłek. Idealnie nadaje się jako dodatek do sałatek czy mięs. Swoją skuteczność nie tylko w odchudzaniu zawdzięcza polifenolom i flawonoidom – w skład octu wchodzą jeszcze witaminy i minerały. To doskonały, zdrowy i naturalny wspomagacz odchudzania. Pity w odpowiednich proporcjach nie powinien powodować większych skutków ubocznych.

Ocet jabłkowy to doskonała mikstura na poprawę przemiany materii. Wspomaga trawienie i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Niestety nie możesz nastawić się na to, że samo picie octu jabłkowego zlikwiduje cellulit i sprawi, że schudniesz znacząco. To delikatne wspomaganie to coś w rodzaju jednego puzzla w całej układance, który pomoże jednak nie zmieni naszych nawyków żywieniowych i nie zneutralizuje tkanki tłuszczowej niczym czarodziejska różdżka!

Suplementy, które mają pomóc a niewiele dają

Na rynku znaleźć można wiele suplementów, których celem jest wyeliminowanie problemu w bardzo krótkim czasie. Jak przyglądniemy się składom tych preparatów zobaczymy, że bazują one na ziołach, które z powodzeniem możemy dostać w każdej aptece za cenę nieporównywalnie mniejszą! Czy warto więc wybierać tabletki na odchudzanie i cellulit?

Wydaje się, że nie ma to większego sensu – ich wpływ na poziom cellulitu jest znikomy a tabletki nie należą do najtańszych. Bardzo często jedno opakowanie suplementów na cellulit lubi kosztować nawet kilkaset złotych!

Aby pozbyć się problemu z tak niechcianą skórką pomarańczy należy skupić się na diecie i ruchu – tylko dzięki takiemu podejściu pozbędziesz się cellulitu na stałe i to wykorzystując wyłącznie domowe i sprawdzone sposoby na cellulita takie jak opisany wcześniej ocet jabłkowy!

Dodaj komentarz