Korzeń imbiru ma wiele właściwości. Wiele osób stosuje go jako naturalne wspomaganie odchudzania. Czy faktycznie może on pomóc w walce z otyłością? Czy spożywając imbir, zaczniemy redukować ilość tkanki tłuszczowej na udach, brzuchu i pośladkach?
Czym tak właściwie jest imbir?
Imbir jest rośliną, która prawdopodobnie pochodzi z wysp Malenezji. Od wieków popularny był w Azji, skąd dotarł nad Morze Śródziemne a następnie stał się popularny w całej Europie. Dotarł również do naszego kraju. Pomimo, że staje się coraz popularniejszy ze względu na swoje prozdrowotne właściwości w naszym kraju nie jest uprawiany, bo warunki wybitnie nie odpowiadają tej roślinie.
Wiele osób ceni Imbir za niepowtarzalny smak, który trudno pomylić z innymi przyprawami. Bez wątpienia ma on jednak do zaoferowania coś więcej – są to lecznicze właściwości, które sprawiają, że spożywanie korzenia imbiru jest coraz popularniejsze.
Warto wiedzieć: Czy ziemniaki tuczą? Obalamy mity!
Nie da się ukryć, że ze względu na swoje właściwości odchudzające wybierany jest często przez osoby z nadwagą. Czy jednak stosując go regularnie można osiągnąć szybką redukcję masy ciała?
Jakie właściwości ma imbir?
Korzeń tej popularnej rośliny ma działanie przeciwbólowe, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Chętnie stosowany jest podczas oczyszczania organizmu, ponieważ ma właściwości detoksykacyjne. W swoim składzie zawiera gingerole, które mają działanie antyoksydacyjne i wpływają na obniżenie złego cholesterolu.
Imbir ze względu na swój niepowtarzalny smak chętnie dodajemy do herbaty. Często stosujemy go w trakcie przeziębienia ponieważ działa napotnie i wpływa na obniżenie temperatury ciała. Kupując go w formie sproszkowanej możemy skutecznie leczyć zapalenie gardła i inne infekcje górnych dróg oddechowych.
Imbir z powodzeniem mona stosować, gdy cierpimy z powodu migreny lub bólu menstruacyjnych. Działa przeciwbólowo, rozgrzewająco i poprawia krążenie krwi. Wpływa na poprawę koncentracji a w krajach Azjatyckich używany jest jako popularny afrodyzjak, który poprawia libido i wpływa na męską potencję i erekcję. Wiele osób wierzy, że zwiększa męskie możliwości w łóżku podobnie jak opisywany ostatnio Member XXL.
Tak szerokie zastosowanie sprawia, że Imbir staje się z każdym rokiem coraz popularniejszy i trudno się temu dziwić!
Imbir na odchudzanie? Jak dużo można schudnąć?
Jedną z popularniejszych właściwości imbiru jest jego wpływ na odchudzanie. Wiele osób myśli, że imbir niczym magiczna różdżka sprawi, że w krótkim czasie pozbędziemy się nadwagi. Niestety pomimo tego, że ma wpływ na zmniejszenie apetytu i przyspieszenie metabolizmu, nie wykona całej pracy za nas. Imbir na odchudzanie stosuje się w celu redukcji apetytu, ale nie można wiązać z nim większych nadziei.
Aby skutecznie i trwale schudnąć nie wystarczy stosować imbir, zieloną herbatę czy kurkumę. Wszystkie te rzeczy korzystnie oddziałują na naszą formę i faktycznie pomagają zwiększyć przemianę materii. Ma to ogromny wpływ na poprawę efektów, ale nie zapewni szybkiej redukcji bez diety i treningu!
To właśnie odpowiednie podejście do diety – ograniczenie tłuszczu i cukru ma ogromny wpływ na poziom tkanki tłuszczowej w organizmie każdego człowieka. Błędy na etapie diety trudno zniwelować nawet najlepszą naturalną miksturą na odchudzanie z imbirem, cytryną czy kurkumą. Imbir na odchudzanie? Tak! Ale tylko jako dodatek. To nie magiczne tabletki odchudzające, które zapewnią błyskawiczny efekt bez efektu jojo.
Czy imbir może być niebezpieczny?
Imbir ma wiele dobrych właściwości i korzystnie działa na ludzki organizm. Niestety nie każdy może go przyjmować. Przy jego spożywaniu należy również zachować umiar i stosować się zasady, która mówi, że wszystko co w nadmiarze może nam zaszkodzić. Tak naprawdę dotyczy ona każdej potrawy i wszystkich produktów spożywczych – jedzone w nadmiarze mogą powodować problemy jelitowo żołądkowe.
Zobacz: Przepis na ciasteczka imbirowe
Tak samo jest w przypadku imbiru. Dodatkowo warto wiedzieć, że jest to roślina o dość drażniącym aromacie, który może nie odpowiadać osobo zmagającym się z refluksem i wrzodami żołądka. Duże ilości imbiru mają działanie drażniące i mogą wpłynąć na smak mleka w przypadku matek karmiących.
Wiele kobiet w trakcie ciąży używa jednak imbiru bo łagodzi mdłości. Należy pamiętać, że może on wchodzić w interakcje z niektórymi lekami a szczególną ostrożność powinny zachować osoby zmagające się z chorobami układu krążenia.
Podsumowanie – czy warto stosować imbir?
Bez wątpienia imbir jest rośliną, na którą szczególną uwagę powinny zwrócić osoby interesujące się zdrowym odżywianiem i medycyną naturalną. Dostarcza organizmowi wielu cennych witamin, ma działanie przeciwzapalne i skutecznie obniża temperaturę w trakcie gorączki.
Ma wpływ na zmniejszenie apetytu, więc stosować go mogą osoby, które są na diecie odchudzającej i chcą poprawić swoje efekty. Nie da się jednak ukryć, że stosowanie samego imbiru na niewiele się zda jeśli nie zmodyfikujemy swojej diety. To właśnie zdrowe odżywianie jest kluczem do osiągnięcia pięknej figury. Bez tego nasze efekty nie będą się pojawiać. Imbir to fajny dodatek, ale zawsze pozostanie tylko dodatkiem do ćwiczeń i zdrowej diety.
Jedząc imbir w umiarkowanych ilościach, dostarczamy organizmowi cennych właściwości, które bez wątpienia ta roślina posiada. Pamiętajmy jednak, że nie warto przesadzać, bo większa dawka nie spowoduje lepszych właściwości a może nam zaszkodzić!